Події

20
вересня
Анонс Форум об’єднаних громад Харківщини «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність»

22 вересня 2019 року на території Мереф’янської МОТГ пройде Форум об’єднаних громад Харківщини, який об’єднає ОТГ-партнерів програми USAID DOBRE, з метою представлення кращих практик залучення громадян до прийняття рішень, активізації молоді, спільних ініціатив влади і громадськості на користь громади, а також дати новий імпульс активностям громадян для посилення доброчесності та прозорості урядування.

Форум створить унікальну платформу для консультацій, діалогу та обміну досвідом в рамках чотирьох секцій:

– молодіжна політика ОТГ;

– інтеграційні заходи та інструменти залучення громади до місцевого самоврядування;

– бюджет участі;

– спільні дії над вирішенням проблемних питань ОТГ.

У роботі Форуму візьмуть участь директор програми USAID DOBRE Беррі Рід; провідні експерти у сфері місцевого самоврядування; представники об’єднаних територіальних громад; представники громадських організацій, фондів та донорських організацій Харківщини.

Місце проведення: Мереф’янський міський будинок культури,

адреса: сел. Селекційне, вул. Інститутська, буд. 3.

Початок роботи Форуму об 11:00.

Контактна особа: Віталій Філенко, керівник проектів ГС «УНІКОН» +38-095-008-49-91, е-mail: fylenko@gmail.com.

Форум об’єднаних громад Харківщини організовує ГС «Харківський університетський консорціум», яка є регіональним партнером Проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) у Харківській області, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

***

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.

10
вересня
Стажування в держорганах та територіальних громадах Харківської області

13 молодих людей отримали змогу пройти стажування у органах влади та місцевого самоврядування, набути нових знань та впровадити їх у своїх територіальних громадах. Стажування було розподілене на два етапи: два тижні на переймання передового досвіду та кращих практик, і ще два – на впровадження нових знань у своїй громаді.
Стажери познайомились з роботою Центру адміністративних послуг, навчились сучасним принципам надання соціальних послуг та, методам побудови команди для роботи з молоддю, сучасним інструментам рекрутингу та проведення співбесід, методам формування партнерських пропозицій.
Як відзначили в органах місцевого самоврядування, які приймали стажерів, вони виправдали очікування своїх кураторів. З іншого боку, співпраця виявилася корисною і для тих відділів і департаментів, у яких спробували попрацювати стажери: їхні фахівці стали краще розуміти потреби молоді, а подекуди й впровадили в свою роботу ті ідеї, з якими прийшли учасники стажування.

Відгуки про стажування:
Руслана Бричка, Золочів:
–       Завдяки стажуванню я змогла ознайомитись з функціонуванням державної служби та  діяльністю  департаменту. Це дало мені можливість покращити навички практичної роботи у сфері державного та адміністративного управління, що, я сподіваюсь, сприятиме моєму подальшому професійному зростанню та підвищенню конкурентоздатності на ринку праці. Для мене це можливість формувати себе та реалізувати особистий потенціал в органах виконавчої влади за рахунок досвіду, який був отриманий під час стажування.

Анна Харченко, Мерефа:
–       Після стажування у Харківській молодіжній раді ми дійшли до висновку про необхідність зміни структури нашої молодіжної ради у Мерефі. Також я отримала дуже цікавий досвід роботи зі шкільним самоврядуванням, який ми плануємо впровадили задля активізації Асоціації шкільного самоврядування» та участі школярів у житті громади. Ще можна відзначити те, що після стажування представникам Мереф’янської молодіжної ради запропонували долучитися до організації мобільної фотозони для реєстрації шлюбу.

Катерина Стоянова, Старий Салтів:Недолік інформації потрібно заповнити необхідними знаннями, а для поліпшення послуги треба набратися досвіду. Так стажування дало мені можливість побачити і змінити наші проблеми в Молодіжнiй Раді.

Хочу висловити подяку організаторам, за цю чудову ідею яка спрямована на вирішення проблем в обраній вами сфері стажування.

Володимир Бурменко, заступник селищного голови, Старий Салтів:
–       Проведення стажування в нашому виконкомі перевершало наші сподівання, за що ми дуже вдячні як самим стажерам, так і організаторам. Завжди потрібен свіжий погляд на речі, а коли постійно зайнятий поточними справами це важко. Молодь внесла свіжий погляд на звичайні речі. Я вважаю, що ми й далі будемо співпрацювати з нашими стажерами.

 

Відгуки про стажування:

https://facebook.com/story.php?story_fbid=768175976930171&id=100012133260225

 

https://www.instagram.com/p/B0Yr8QziHUy/?igshid=za9avtmunmyi

3
вересня
Знання – впіймай їх, якщо зможеш

Наразі в Україні організовується велика кількість заходів, спрямованих на підвищення знань та навичок мешканців країни: як за специфічними напрямками, так і «м’яких» навичок, які можуть знадобитись в будь-якій діяльності. Одним із таких заходів стала «Школа проектного менеджменту в громадському секторі», яка відбулась з 13 по 16 вересня 2019 року в Старому Салтові і була організована ГС “Харківський університетський консорціум” в рамках програми ДОБРЕ.
Учасниками школи стали представники громадських організацій, місцеві депутати та активісти, звичайні небайдужі громадяни різних вікових категорій та професій.
Тренери ГО «НОВА Енергія», ГО «ВГО «Поруч» та ГС «Харківський університетський консорціум» впродовж 4 днів проводили серію цікавих лекцій і воркшопів, під час яких учасники в командах напрацьовували ідеї культурних, спортивних, екологічних та молодіжних проектів, планували діяльність в межах свого проекту, вирішували питання гендеру і відносин в команді, планували необхідні ресурси і шляхи їх залучення, а також вчились ефективно управляти часом, ресурсами та якістю проєкту.
Одна з учасниць школи, представниця Золочівської громади Еліна Іванова на своїй сторінці в Facebook написала: «Це було дуже цікаве, корисне і навіть веселе навчання, а також неформальне спілкування в невимушеній атмосфері. Отримала нові навички у сфері проектного менеджменту, які згодом зможу застосовувати для розвитку та покращення життя нашої громади. Рада, що завдяки програмі “DOBRE”, мала таку можливість».
Окрім лекцій та виконання практичних завдань школи учасники взяли участь в майстеркласі з сортування сміття і виготовлення нових цікавих та корисних речей з вторинної сировини (пластикових пляшкок, старих речей та пінопласту), який організовувала ГО «Добрі Дії» в рамках субгранту від ГС «Харківський університетський консорціум». В рамках Школи учасники мали змогу оцінити позитивні та негативні моменти заходу, побачити на практиці як громадські організації можуть залучити мешканців ОТГ до участі у проєкті, які ризики існують та надати рекомендації щодо покращення способів управління проєктами та заходами.
Проєктний підхід використовує велика кількість громадських організацій і компаній, тому в наш час дуже важливо мати навички проектного менеджменту, які можуть стати запорукою ефективності та дозволять зробити якісний піар своєму продукту та особистому бренду. Завдяки професійності тренерів та справжній зацікавленості учасників школу, курс став максимально корисним і продуктивним. Для багатьох він відкрив новий подих в їх діяльності.
Захід організовано ГС «Харківський університетський консорціум» в рамках проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) в Харківській області, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 

30
серпня
Стратегічний семінар з підготовки Мандрівного фестивалю DocuDays – 2019

Традиційно у серпні регіональні координатор(к)и Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UА зібралися на стратегічному семінарі з підготовки Мандрівного фестивалю, який є щорічним продовженням березневого Docudays UА у Києві.

Цього року 14-16 серпня фестиваль відвідала представниця Харківського університетського консорціуму, регіональна координаторка Мандрівного фестивалю у Харківській області Алфьорова Ольга.

Представники різних регіонів мали змогу поділитися досвідом, обговорити ідеї на прийдешній рік, задати питання організаційному комітету та спланувати проведення Мандрівного фестивалю у своєму регіоні восени 2019 року.

 
 

 

29
серпня
Обласний серпневий педагогічний форум-2019

Президент Консорціуму Людмила Бєлова стала спікером  конференції «Обласний серпневий педагогічний форум-2019», яка відбулася 28 серпня у готелі «Kharkiv-Palace». Цього року слоганом форуму став вислів «Сучасна освіта Харківщини: доступність, якість, визнання».

Спікерами форуму також стали такі видатні діячі освіти Харківської області: Анатолій Бабічев – заступник голови Харківської обласної державної адміністрації; Лариса Карпова – директор Департаменту науки і освіти ХОДА, Віль Бакіров – ректор Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, голова Ради ректорів закладів вищої освіти Харківщини; Людмила Бєлова – директор Харківського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України, Президент Харківського університетського консорціуму; Віктор Мороз – директор Харківського машинобудівного коледжу, голова Ради ректорів закладів перед вищої освіти Харківської області; Геннадій Амірбеков – директор державного навчального закладу «Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області», голова ради директорів закладів професійної (професійно-технічної освіти).

Під час заходу спікери та гості Форуму підвели підсумки 2018/2019 навчального року, обговорили стан справ в освіті Харківщини, реалізацію реформи освіти та становлення Нової української школи, говорили про розвиток професійно-технічної, передвищої  та вищої освіти та визначили план і перспективи розвитку на наступний навчальний рік.

 

15
серпня
ОГОЛОШЕННЯ ПРО ВІДБІР ПРИЙМАЮЧОЇ ГРОМАДИ.

ГС «Харківський університетський консорціум» розпочинає підготовку Форуму об’єднаних громад Харківшини. Гаслом першого Форуму громад стане #РАЗОМ DOBRE!, а сам захід покликаний об’єднати громади, що беруть активну участь у програмі DOBRE з метою представлення кращих практик залучення громадян до прийняття рішень, активізації молоді, спільних ініціатив влади і громадськості на користь громади, активностей для підвищення доброчесності і прозорості урядування

Передбачається, що гостями Форуму будуть представники 4-х об’єднаних територіальних громад, які беруть участь у програмі DOBRE,  та інших ОТГ області, представники районної та обласної влади, громадських організацій, ЗМІ, представники програми DOBRE та інших програм, які працюють у сфері децентралізації. Орієнтовна кількість гостей Форуму без врахування місцевих жителів приймаючої громади до 60 осіб.

З метою визначення громади, яка отримає можливість прийняти у себе Форум, ГС «УНІКОН» оголошує конкурс заявок на організацію та проведення Форуму серед об’єднаних територіальних громад Харківської області, які є партнерами програми DOBRE.

Орієнтовні дати проведення Форуму : 22 вересня (пріоритетний) або 6 жовтня (резервний) 2019 р.

Кінцевий термін подачі заявок: 22 серпня до 18:00

Приймаюча громада повинна буде забезпечити такі умови для проведення Форуму:

Програмні умови:

створити організаційний комітет для організації Форуму, залучивши молодь громади, активістів громадських організацій, представників ГС УНІКОН та представників DOBRE (по можливості);
організувати ефективний процес ознайомлення учасників з успішними прикладами реалізованих у громадах ініціатив;
запропонувати спільну дію для всіх учасників заходу на території громади (ця дія повинна бути реалізована у день Форуму, повинна бути коротка у часі і мати практичний результат для приймаючої громади або/та гостей Форуму);
забезпечити умови та місце для презентацій інших громад, які будуть брати участь у Форумі, підготувати невелику культурну програму (виступ колективу, майстер-клас і т.і.);

Логістичні умови:

забезпечити локацію для проведення заходу з розсадкою до 60 осіб, доступ до джерела електроенергії;
забезпечити чергування медичного працівника, охорону громадського порядку, пожежну безпеку.

Приймаюча ОТГ має можливість запросити до себе в гості громади- партнери DOBRE та ознайомити колег з своєю громадою.

Відповідальність за змістовне наповнення Програми Форуму несе ГС «Харківський університетський консорціум». Також ГС Унікон сприятиме залученню журналістів для висвітлення Форуму у ЗМІ.

Для організації фестивалю ГС «УНІКОН» за кошти програми DOBRE забезпечить*:

канцтовари для учасників;

виготовлення візуальних матеріалів Форуму;

харчування учасників під час заходу;

ведучого Форуму;

фото та/або відеозйомку заходу;

висвітлення події у ЗМІ;

експертну та логістичну допомогу в організації та проведенні Форуму.

 

*Наданий перелік не є остаточним. Кінцевий перелік товарів і послуг, які надаватимуться для організації Форуму та залишаться потім у приймаючій громаді, буде сформовано після визначення громади-переможниці конкурсу та проведення першого засідання організаційного комітету Фестивалю.

Для участі у конкурсі потрібно заповнити анкету учасника конкурсу (Додаток №1) та надіслати її до 22 серпня 2019 р. до 18:00 зі всіма необхідними додатками на електронну адресу go_huk@ukr.net.

Стосовно додаткової інформації, будь ласка, звертайтеся до Віталія Филенка:
+380950084991

Anketa-dlya-uchasti-u-konkursi-dlya-provedennya-Festyvalyu-gromad_Форум(15.08.19)

18
липня
Анонс заходу 25 липня 2019 року Малинівська громада

Шановні мешканці Малинівської громади!

Запрошуємо Вас прийняти участь в навчальному тренінгу «Структура проектної заявки та її заповнення» в рамках початку етапу подачі проектів Бюджету участі.  

Час: 25 липня 2019 року, 10:00

Місце проведення: Малинівська селищна рада

 

Малинівська громада в рамках співпраці з програмою DOBRE в цьому році запускає місцевий конкурс проектів під назвою «Бюджет участі» – інструмент, котрий надасть можливість кожному мешканцю громади долучитися до розподілу 300 тисяч гривень селищного бюджету шляхом  подання проектів для покращення життя на своїй вулиці, населеному пункті чи громаді в цілому та прийняти участь у голосуванні, задля визначення проектів-переможців.

 

Загальна сума фінансування громадських проектів в 2020 році становить

300 тисяч гривень

Бюджет проекту має становити від 5 тис. грн. до 50 тис. грн
Реєстрація проектів здійснюється через сайт https://malynivska.pb.org.ua/ або через пункти супроводу в кожному старостинському окрузі https://malynivska.pb.org.ua/contacts

 

Форма громадського проекту для реалізації у 2020 році доступна за посиланням:

https://malynivska.pb.org.ua/help/forms

Мета заходу – набуття навичок щодо формування, подачі та авторського (командного) супроводу проектної заявки в рамках запуску пілотного річного конкурсу громадських проектів в Малинівській громаді.

Основні завдання заходу:

 

Надання учасникам знань та практичних навичок при генерації ідеї, заповненні заявки на участь у конкурсі проектів громадського бюджету;
Аналіз типових помилок оформлення ідей на прикладі інших громад
Використання електронної платформи – https://malynivska.pb.org.ua для реєстрації та подання громадського проекту;
Ознайомлення учасників з процесом розгляду проектних пропозицій структурними підрозділами Малинівської селищної ради задля ефективної взаємодії авторів та майбутніх виконавців проектів громадського бюджету.

 

Період подачі громадських проектів триватиме до 1 вересня 2019 року.

 

 

 

ПОКИ ТИ ДУМАЄШ ІНШІ РЕАЛІЗУЮТЬ СВОЇ ІДЕЇ!

 

Захід організовано ГС “Харківський університетський консорціум” та Малинівською селищною радою в рамках проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» програми “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) в Харківській області, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). . .

.

Детальна інформація: https://malynivska.pb.org.ua

Час: 25 липня 2019 року, 10:00

Місце проведення: приміщення Малинівської селищної ради

Контактна особа: Омелічкін Сергій

Телефон: +38 050 83 76 941

 

17
липня
Літнія школа проектного менеджменту , яка організовується в межах програми #DOBRE в Харківській області в період з 13 по 16 серпня на території Старосалтівської ОТГ!

Прагнеш привносити свій вклад в розвиток рідної об’єднаної територіальної громади? Відчуваєш в себе здібності до вигадування креативних, нестандартних проектних заявок? Чи може вмієш виділяти найбільш нагальні проблеми власної ОТГ, маєш пропозиції щодо їх вирішення, але не знаєш, де знайти гроші на фінансування? 

Тоді хутчіш реєструйся, щоб прийняти участь у літній школі проектного менеджменту, яка організовується в межах програми #DOBRE в Харківській області в період з 13 по 16 серпня на території Старосалтівської ОТГ! 

Підвищення рівня компетенцій ГО – це один з основних напрямків роботи команди експертів #DOBRE. Тренери вже провели величезну кількість публічних заходів для активістів громад-партнерів щодо ефективного використання механізмів громадської участі. Але цього разу захід планується набагато масштабніший: цілий чотириденний літній табір з розробки проектів місцевого розвитку!

Яка програма на тебе чекатиме? 

Вивчення теоретичних основ проектного менеджменту
«Знайомство» з джерелами для фінансування проектів
Командна робота з розробки проектних ідей та складання проектних пропозицій для використання в своїх громадах.
Основи менеджменту проектів: планування діяльності, розрахунок ресурсів та витрат
Вивчення та аналіз реального кейсу проекту-переможця конкурсу Місцевих ініціатив.
Нові знайомства та обмін досвідом між учасниками табору

Тобі можна подавати заявку, якщо ти: 

-мешканець громади-партнера програми #DOBRE в Харківській області (Старосалтівська, Мереф’янська, Золочівська та Малинівська ОТГ)

– не маєш досвіду в проектній діяльності (або маєш мінімальний);

-бажаєш оволодіти навичками написання та менеджменту проектів.

Попередня участь у заходах в межах програми #DOBRE буде перевагою.

Участь у заході є безкоштовною, відбір учасників буде проводитись на конкурсній основі. Кількість місць обмежена, тож не втрачай марно таку унікальну нагоду отримати нові знання та навички!

Реєстрація за посиланням https://forms.gle/tEZvNXuRegpp4SuD8) є обов’язковою! Останній термін подачі заявки – 31 липня 2019 року.

Відповідальна особа: Самойлова Марина +38097 522 15 38 

Захід організовано ГС «Харківський університетський консорціум» в рамках проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) в Харківській області, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

17
липня
Тижневий звіт по напрямку впровадження бюджету участі

Тижневий звіт по напрямку впровадження бюджету участі:

– Мереф’янська громада:  10 липня проведено навчальний тренінг «Оформлення та реєстрація проектної заявки». Захід відвідало 25 учасників, серед яких присутні представники Мереф’янської міської ради, депутатського корпусу, Комісії з питань бюджету участі, органів самоорганізації населення, ОСББ, молодіжної ради та громадськості. За результатами роботи тренінгу учасниками заходу були набуті навички по формуванню та подачі проектної заявки в рамках проведення конкурсу. Додатково проведений аналіз типових помилок оформлення минулорічних проектів на надані практичні рекомендації задля уникнення проблемних ситуацій під час аналізу проектів виконавчим комітетом.
http://merefyanska.gromada.org.ua/news/1562753247/?fbclid=IwAR1XPGNFuNAIhzIMT0B9zX3PPau8_rfuqMcBxdCp6aRoVU10cIUvn7OMC3o
Старосалтівська громада:  до кінця тижня в громаді триває етап подачі проектів, на сьогодні вже маємо 16 поданих проектів на суму понад 700 тисяч гривень. Наприкінці милого тижня вийшла газета “САЛТІВ” зі статтею про Бюджет участі громади поданою за ініціативи керівника напрямку Сергія Омелічкіна.
– Золочівська громада:  виготовлено та розповсюджено 60 інформаційних плакатів  по всім старостинським округам задля популяризації ініціативи БУ та інформування мешканців про етап подачі проектів. Триває підготовка до проведення навчального тренінгу, що відбудеться 17 липня 2019 року.
– Малинівська громада:  протягом тижня представникам Комісії з питань бюджет участі та модераторам електронної платформи надавалися численні консультації щодо налаштувань та перевірки Параметрів річного циклу електронної системи задля успішного старту 15 липня етапу подачі проектів від мешканців громади. Триває погодження деталей проведення навчального тренінгу.
– Керівник напрямку в рамках популяризації Харківського досвіду впровадження бюджету участі в рамках програми DOBRE прийняв участь в радіопередачі із серії документальних програм про впровадження реформ в Україні в ефірі Українського радіо.
http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=2258823&fbclid=IwAR2q7BgLBZyzX1BQuq0GHG92d5Zb5zoSh9hvTbH9vZqUqWQvSorvL8fkeKo

16
липня
Анонс тренінгу «Оформлення та реєстрація проектної заявки бюджету участі» для мешканців Золочівської громади

Анонс тренінгу «Оформлення та реєстрація проектної заявки бюджету участі» для мешканців Золочівської громади

 

Маєте ідеї та лиш чекали на можливість реалізувати їх у своїй громаді? Долучайтеся! Пропонуйте свої проекти та беріть участь у розподілі бюджетних коштів!

Ми не йдемо у відпустку, адже літо – пора активностей та можливостей в громадах. Цього року Золочівська селищна рада запускає пілотний конкурс проектів «Бюджет участі», Так, в рамках підтримки механізму Бюджету участі, 17 липня 2019 року в Золочівській селищній раді об 10:00 годині відбудеться навчальний тренінг «Оформлення та реєстрація проектної заявки бюджету участі» для мешканців громади, представників Комісії з питань бюджету участі, авторів минулорічних проектів, органів місцевого самоврядування, ОСББ, ОСН, громадських організацій та ЗМІ.

 

Більше детальної інформації про Бюджет участі в Золочівській селищній ОТГ можна дізнатися за посиланням на сайті

 

Захід організовано ГС “Харківський університетський консорціум” та Золочівською селищною радою в рамках проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» програми “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) в Харківській області, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).