Події

14
грудня
Тренінг «Демократія: від теорії до практики»

14 грудня Харківським університетським консорціумом в рамках заходів 17 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UА для представників з молодіжної ради при Харківському міському голові і Харківської обласної студентської ради було проведено тренінг «Демократія: від теорії до практики».

Прогулявшись галереєю разом з .держ.упр., доц. кафедри права та європейської інтеграції ХарРІ НАДУ, тренером-експертом IFES Михайлом Білоконем учасники проаналізували зображення та визначили, які з принципів демократії найкраще відображає кожна з них.

Після цього до уваги учасників координатором Фестивалю, тренером-експертом IFES Анною Смаглюк було представлено фільми «Хороша смерть» режисера Томаш Крупа і «Ловець пташок» режисера Сімона Леренґа Вільмонта.

Відповідаючи на питання: «Чи нам належить власне життя, чи ми належимо йому?», кожен з учасників зміг поділитися не тільки своїми враженнями від фільмів, а й своїми думками з приводу поставлених в фільмах проблем.

 

12
грудня
Перегляд документального фільму «Ловець пташок» режисера Сімона Леренґа Вільмонта

12 грудня на базі Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, в рамках заходів 17 Мандрівного міжнародного фестивалю Docudays UA., відбувся перегляд документального фільму «Ловець пташок» режисера Сімона Леренґа Вільмонта.

Фільм присвячений 12-річному мрійливому хлопцю, якому голуби нагадують про його батька, якого він втратив рік тому. Батько вчив хлопця, що треба бути добрим до птахів, бо душі летять на небо на їхніх крилах. Вивчаючи все можливе про голубів, Решат відкриває для себе, чого він насправді хоче.

Після перегляду картини, Анна Смаглюк, координаторка Мандрівного фестивалю, заступник декана ФСЕУ ХарРІ НАДУ провела тематичну дискусію, під час якої кожен з присутніх зміг прокоментувати порушену в стрічці проблему.

 

11
грудня
Дискусія «Сучасне рабство чи робота за кордоном»

11 грудня серед студентів Харківського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України спеціальності «Економіка» в рамках вивчення дисципліни «Трудове право» відбулась  дискусія «Сучасне рабство чи робота за кордоном».

Цей захід був організований Харківським університетським консорціумом з метою обговорення трудової експлуатації як виду торгівлі людьми. Студенти разом з викладачем – доцентом кафедри права та європейської інтеграції Катериною Дубовик мали змогу на базі переглянутого фільму з репертуару 17 Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA режисерки Сон-А Юн «За кордоном» обговорити роль агенств з працевлаштування, куди необхідно звертатися у випадку потрапляння в ситуацію трудової експлуатації, торгівлі людьми та багато іншого.

 

3
грудня
Обговорення документального фільму «Хвилі світла» (Dear Darkness) режисера Самуеля Н. Шварца (Samuel N. Schwarz)

3-го грудня 2020 року в #ХНУМГ ім. О.М. Бекетова в рамках 17 Мандрівного міжнародного фестивалю Docudays UA відбувся перегляд і обговорення документального фільму «Хвилі світла» (Dear Darkness) режисера Самуеля Н. Шварца (Samuel N. Schwarz).

Перед здобувачами вищої освіти на передній план вийшла 12-річна Фріда, яка майже не бачить. Проте історія занурила у дивний світ підлітка, яка вивчає світ внутрішнім поглядом, надотик. Фріда порівнює наше життя з грою, де кожен виконує певні функції за алгоритмом й нагадує нам, про цінність фіксації у моменті, про вміння проживати його, надихатися, творити.

 

3
грудня
Круглий стіл «Дитина та її права в сучасному світі»

В Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України в рамках 17 міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA відбувся Круглий стіл «Дитина та її права в сучасному світі».

За участі практиків: заступниці начальника служби у справах дітей ХОДА Світлани Погорєлової, правозахисниці з Хмельниччини, а також координатора Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA Анастасії Площинської, засновниці ГО «Союз багатодітних сімей» Катерини Дубовик і президентки ОМГО «Харківський цент волонтерів» Світлани Ситник, після перегдяду фільму «Панки» режисерки Масьї Омс говорили про проблемних підлітків та проблему дорослішання.

Дякуємо всім, хто приєднався до заходу та запрошуємо до подальших заходів в рамках фестивалю на Харківщині – на https://www.facebook.com/DOCUDAYSinKHARKIV

 

3
грудня

У Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління При Президентові України 03 грудня 2020 року відбудеться круглий стіл «Дитина та її права в сучасному світі» в рамках заходів 17 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, здійснюваних  Харківським університетським консорціумом як його регіональним партнером у Харківській області.

На перегляд та обговорення фільму “Панки” режисерки Масьї Омс об 15:00 в форматі online запрошуються пошановувачі документального кіно.

Для зручності, заповніть, будь ласка, анкету за посиланням: https://forms.gle/WdLYKZ2JusvKwRT4A

Після реєстрації, Ви отримаєте посилання на захід!

До зустрічі!

 

30
листопада
Документальне кіно про права людини завітало до Харківського національного університету внутрішніх справ.

Документальне кіно про права людини завітало до Харківського національного університету внутрішніх справ.

30 листопада та 01 грудня для курсантів та курсанток університету в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» відбувся показ, обговорення документальної стрічки “Про звірів та людей” режисера Лукаша Чайки з репертуару 17 Мандрівного міжнародного фестивалю Docudays UA та здобувачами було проведено флеш-моб для привернення уваги громадськості до проблем гендерного зумовленого насильства, підвищення обізнаності українців із питань протидії домашньому насильству та формування нетерпимого ставлення до будь-яких форм насильства за ознакою статі в Україні.

Дякуємо за сприяння в організації та проведенні на базі Харківського національного університету внутрішніх справ 17 Мандрівного міжнародного фестивалю Docudays UA в рамках заходів його регіонального партнера Харківського університетського консорціуму, ректорату ХНУВС та начальниці відділу соціально-гуманітальної роботи Машніцькій Н.В.

#DocudaysUAнаХарківщині

29
листопада
Документальне кіно про права людини завітало до Національної академії національної гвардії України.

Документальне кіно про права людини завітало до Національної академії національної гвардії України.

29 листопада для курсантів Національної академії відбулися покази та обговорення документальної стрічки “War Note” режисера Романа Любого з репертуару 17 Мандрівного міжнародного фестивалю Docudays UA.

Стрічку представила регіональна координаторка Docudays UA на Харківщині, помічник президента УНІКОН Анна Смаглюк.

Захід був приурочений до Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства».

Дякуємо за сприяння в його організації адміністрації Національної академії Національної гвардії України та заступнику начальника факультету по роботі з особовим складом, підполковнику академії Шуму В.Б.

#DocudaysUAнаХарківщині

27
листопада
Документальне кіно про права людини завітало до Українського державного університету залізничного транспорту.

Документальне кіно про права людини завітало до Українського державного університету залізничного транспорту.

27 листопада для здобувачів освіти та професорсько-викладацького складу УкрДУЗТ відбувся показ та обговорення документальної стрічки “Тунель” режисерів Ніно Орджонікідзе, Вано Арсенішвілі з репертуару 17 Мандрівного міжнародного фестивалю Docudays UA.

Кожний незалежно від своєї участі в обговоренні зміг поділитися своїми враженнями від фільму в коментарях під постом в соціальних мережах університету .

Дякуємо за сприяння в його організації ректорату Українського державного університету залізничного транспорту та особисто проректору з науково-педагогічної роботи Укр ДУЗТ Мкртичьяну Д. І.

#DocudaysUAнаХарківщині

 

 

25
листопада
Відкриття 17 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

В стінах гостинного Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, за участі президента Харківського університетського консорціуму Людмили Бєлової, ректорату закладів вищої освіти Харківщини та поважних гостів, експертів в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок та на старті міжнародної акції «16 днів проти насильства», відбулось відкриття 17 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Цей захід було організованого Харківським університетським консорціумом як регіональним партнером Мандрівного фестивалю документального кіно Docudays UA.

Дякуємо всім, хто був з нами і приймав участь у змістовній дискусії щодо представлених в фільмі режисерки Сон-А Юн «За кордоном» проблем трудової експлуатації і домашнього насильства та запрошуємо всіх до подальших заходів в рамках фестивалю на Харківщині – на Facebook-сторінці: https://www.facebook.com/DOCUDAYSinKHARKIV/