Події

19
грудня
Прес-реліз ТРЕНІНГ «АКТУАЛЬНІ ІНСТРУМЕНТИ ТА МЕХАНІЗМИ ПІДВИЩЕННЯ ІНСТИТУЦІЙНОЇ СПРОМОЖНОСТІ ГО»

14 грудня 2019 року відбувся тренінг «Актуальні інструменти та механізми підвищення інституційної спроможності ГО», який став корисним для представників ГО, ініціативних груп, які активно працюють над підвищенням рівня їх спроможності, що дає можливість ефективно досягати поставлених цілей.

Активними учасниками тренінгу були представники ГО та ініціативних груп Малинівської, Старосалтівської, Золочівської та Мереф’янської ОТГ, які є партнерами програми «DOBRE».

Під час тренінгу його учасники мали можливість підвищити компетентності з ведення бухгалтерського обліку та оформлення звітної документації ГО; навчитися користуватися ефективними засобами та інструментами покращення комунікативного середовища як в середині ГО так із громадою; та познайомитися із корисними інструментами для проектного менеджменту.

Досвідчений бухгалтер Фонду «Професійний розвиток Харкова» Антоніна Юношева провела сесію тренінгу «Бухгалтерський облік та звітність для громадських організацій». На цій сесії учасники тренінгу поділилися досвідом ведення бухгалтерського обліку ГО та разом з експертом проаналізували всі помилки, які найчастіше допускаються при підготовці фінансової звітності. Водночас, розширили практичні навички щодо відмінностей бухгалтерського обліку в комерційних та некомерційних організаціях, принципів ведення бухгалтерського обліку ГО та використання цільових коштів, правил оформлення, подачі фінансових звітів та системи оподаткування ГО.

Артем Коновалов, фахівець по комунікаціям ГО «Центр розвитку громад», провів сесію «Комунікація в діяльності громадських організацій. Інструменти та успішні кейси». Учасники тренінгу не тільки отримали практичні поради як побудувати процес комунікації НУО з суспільством в цілому та з окремими цільовими аудиторіями, дослідили особливості цільових аудиторій та визначили методи та інструменти для побудови ефективної комунікації. Також на тренінгу дізнавались як будується співпраця з засобами масової інформації, які бувають види та рівні спілкування ГО і ЗМІ, що таке інформаційний привід, практикувались у складанні прес-анонсу та прес-релізу.

Неймовірну зацікавленість в аудиторії викликало формування внутрішньої комунікації серед членів ГО для ефективної організації їх діяльності за функціональним принципом, а саме: ЯК при реалізації ПРОЕКТУ можна ефективно використовувати мобільні додатки на android-смартфон (таск-менеджери, таск-трекери, CRM).

Олег Кулініч, експерт програми DOBRE, разом з учасниками тренінгу проаналізували всі можливі методи залучення коштів на реалізацію проектів для ГО. Під час роботи над кейсом «Розробка стратегії залучення коштів» учасники тренінгу використовували метод мозкового штурму та уміння формувати ефективну роботу в командах. Крім того, всі учасники поділилися власним практичним досвідом проектної діяльності: Де відшукати фінансування для реалізації своїх проектів? Як писати проектні заявки та працювати з донорами?

Остання сесія тренінгу – «Знайомство з досвідом сталих НУО Харківської області», стала цікава та корисною для представників ГО та ініціативних груп, які мріють реалізувати свій власний проект. На цій сесії модератори Ірина Ільчінко, менеджер Фонду «Професійний розвиток Харківщини» та Марина Микитенко, координатор проекту БО ХБФ «Благо», поділилися практичним досвідом в реалізації соціальних проектів, умінні ефективно будувати команду однодумців для роботи над проектною діяльністю та надихнули учасників тренінгів на активну громадську позицію через власні приклади.

Маємо надію, що набуті знання та навички учасниками тренінгу знайдуть своє застосування в подальшій діяльності ГО Малинівської, Старосалтівської, Золочівської та Мереф’янської ОТГ, які є партнерами програми «DOBRE», та сприятимуть успішному співробітництву та кооперації для всебічного розвитку громад.

 

Захід організовано та проведено ГС «Харківський університетський консорціум» в рамках проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) в Харківській області, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

           

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 

6
грудня
АНОНС ТРЕНІНГ «АКТУАЛЬНІ ІНСТРУМЕНТИ ТА МЕХАНІЗМИ ПІДВИЩЕННЯ ІНСТИТУЦІЙНОЇ СПРОМОЖНОСТІ ГО»

14 грудня 2019 року для представників громадських організацій та ініціативних груп Малинівської, Старосалтівської, Золочівської та Мереф’янської громад, які є партнерами програми «DOBRE», буде проведено тренінг «Актуальні інструменти та механізми підвищення інституційної спроможності ГО»

 

Для чого:

– зрозуміти, як встановити ефективну комунікацію громадським організаціям для залучення мешканців громади в реалізації проектної діяльності щодо вирішення проблем громади та пошуку потенційних фінансових партнерів для реалізації даного проекту;

– підвищити практичні навички у веденні бухгалтерського обліку та звітності для громадських організацій.

 

Що буде:

– сесія для учасників тренінгу, які спрямовані для підвищення компетентності представників ГО з ведення бухгалтерського обліку та підготовці звітної документації у діяльності ГО;

– поширення ефективних засобів та інструментів покращення комунікативного середовища як в середині ГО так із громадою;

– поширення інструментів та підходів при розробці стратегії залучення фінансових ресурсів;

– обмін успішним практичним досвідом з реалізації грантових проектів та залучення мешканців до реалізації проектів.

 

Тренінг проведуть досвідчені експерти:

Олег Кулініч, тренер-експерт по роботі з ГО;

Артем Коновалов, фахівець по комунікаціям ГО «Центр розвитку громад»

Світлана Попова, головний бухгалтер Фонду «Професійний розвиток Харкова»;

Ірина Фоменко, голова Фонду «Професійний розвиток Харкова»;

Володимир Казусь, Голова БФ «Благо».

 

Місце проведення: м. Харків, просп. Московський, 75,  .

Початок роботи тренінгу о 9:30.

 

Для зареєстрованих учасників тренінгу передбачений трансфер (громада-Харків-громада), харчування та роздаткові матеріали.

 

Для реєстрації на захід прохання звернутися до місцевої ради або контактної особи організатора:

Покотило Т.В., +38-050-197-13-01, е-mail: pokotilo2017@gmail.com.

 

Захід організовано ГС «Харківський університетський консорціум» в рамках проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) в Харківській області, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

  

ПРОГРАМА

тренінгу

«Актуальні інструменти та механізми

підвищення інституційної спроможності ГО»

 

Метою тренінгу є посилення спроможності громадських організацій.

 

Завдання:

Розробка внутрішньої та зовнішньої комунікаційної політики ГО
Впорядкування бухгалтерського обліку ГО. Розробка фінансових інструкцій
Підвищення ефективності роботи з ресурсами. Розробка стратегії залучення коштів
Ознайомлення з кращими практиками НУО

 

14 грудня 2019 р. 09:30

М. Харків, пр.Московський, 75, ХарРІ НАДУ при Президентові України

 

Час
Тема
Доповідачі

9.30
Реєстрація учасників

09.45
Відкриття заходу. Вітальне слово.

Знайомство учасників. Правила заходу

1-й зал
Сергій Омелічкін – керівник проєкту

Тетяна Покотило – керівник напрямку ГО

10.15-13.45
Сесія 1. Комунікація в діяльності громадських організацій. Інструменти та успішні кейси»

аудиторія -10 а
Артем Коновалов

https://www.facebook.com/polocki

Фахівець з комунікації ГО

11.45
Перерва
 

10.15-

13.45
Сесія 2. Воркшоп «Бухгалтерський облік та звітність для громадських організацій»

аудиторія -11 а
Світлана Попова, головний бухгалтер Фонду «Професійний розвиток Харкова»,

https://www.facebook.com/svetlana.svetlanap.5

Експерт програми DOBRE

13.45
Обід
 

14.00
Сесія 3. «Розробка стратегії залучення коштів»

Практична вправа та робота в групах

1-й зал
Олег Кулініч

https://www.facebook.com/O.V.Kulinich

Експерт програми DOBRE

16.00
Сесія 4. Знайомство з досвідом сталих НУО Харківської області

1-й зал
Ірина Фоменко, голова Фонду «Професійний розвиток Харкова», Володимир Казусь, Голова БФ «Благо»

17.30
Підведення підсумків. Зворотній зв’язок.

 

Захід організовано ГС “Харківський університетський консорціум” в рамках проєкту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» програми “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) в Харківській області, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

                                                                                                                                     

4
грудня
ФІНАЛ ІІІ Регіонального турніру з фінансової грамотності на Кубок Голови Харківської обласної державної адміністрації

3 грудня 2019 року відбувся фінал ІІІ Регіонального Турніру з фінансової грамотності на кубок голови Харківської обласної державної адміністрації.

 

Цього року Турнір проводиться вже втретє, що підтверджує важливість та актуальність питання розвитку та навчання молоді Харківщини в напрямку підвищення рівня фінансової грамотності.

Організаторами Турніру виступили Харківський банківський союз, Харківський університетський консорціум; Харківський інститут ДВНЗ «Університет банківської справи», Громадська організація «Діловий клуб «Партнер» під патронатом Харківської обласної державної адміністрації.

Турнір проводиться з метою створення основ для підвищення фінансової грамотності учнівської молоді та студентства, як необхідної умови підвищення рівня і якості життя, а також налагодження освітнього, наукового, організаційно-методичного співробітництва, спрямованого на розвиток фінансової грамотності громадян України.

З 5 листопада по 3 грудня 2019 року команди загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області та м. Харкова, закладів вищої освіти з підготовки молодших спеціалістів та закладів вищої освіти приймали участь у трьох етапах Турніру.

 

За результатами фінального змагання Журі Турніру визначило переможців:

Серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів:

1 місце – «LEVEL UP» (Комунальний заклад «Харківська зашальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №49);

2 місце – «Бізнес-сила» (збірна команда Харківської гімназії №43, Харківського ліцею №141, Закладів загальної середньої освіти №143 та №139 Харківської міської ради Харківської області);

3 місце – «Крупный инвестор» (Харківська гімназія №14).

 

Серед закладів вищої освіти з підготовки молодших спеціалістів:

1 місце – «Майже жіноча логіка» (Державний вищий навчальний заклад «Харківський коледж текстилю та дизайну»);

2 місце – «Фінансово активні» (Житлово-комунальний коледж Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова);

3 місце – o   «Золотий запас» (Харківський державний автотранспортний коледж).

Серед закладів вищої освіти:

1місце – «Financially savvy students» (Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна);

2 місце – «Fortis» (Харківський навчально-науковий інститут ДВНЗ «Університет банківської справи»);

3 місце – «Фінансово грамотні» (Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця).

 

Також вчора відбулося урочисте нагородження переможців та учасників Турніру за участю Адміністрації Харківської області, Харківського банківського Союзу, Харківського університетського консорціуму та банків Харківщини, під час якого учасники та переможці отримали цінні призи та нагороди від Топ-менеджерів банків.

 

27
листопада
Залучення медіапростору до процесу освіти

26 листопада 2019 року в рамках діяльності ГС «Харківський університетський консорціум» , як регіонального партнера XVI Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, вже другий рік поспіль в Харківській гуманітарно-педагогічній академії  було організовано перегляд документальних фільмів, цьогоріч нашій увазі було запропоновано фільм «Навмисна смерть», який зібрав понад 250 зацікавлених глядачів.

Модератори заходу Рикова Лариса Леонідівна – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри інформаційних технологій та Борзик Олена Богданівна – викладач кафедри природничих дисциплін, на початку перегляду занурили глядачів у глобальні суспільні проблеми, актуальні як для громадян Сполучених Штатів Америки, Китаю так і України, бо виробництво гаджетів і їх негативний вплив на екологію планети і здоров’я кожної людини є спільними.

Фільм мав багато інформаційного навантаження, що підтверджено соціальним опитуванням, результати якого якісно збільшилися після перегляду фільму.

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 

26
листопада
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA для майбутніх банкірів.

25 листопада 2019 року в рамках діяльності ГС «Харківський університетський консорціум» , як регіонального партнера XVI Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA,  студенти Інституту Банківської справи , мали чудову можливість переглянути фільм “Навмисна смерть”.

У цьому фільмі розкрилася тема лаштунків індустрії електроніки: навіть найменші сучасні гаджети мають фатальні наслідки для довкілля та здоров’я людини.

Студенти висказали сввої враження  під час обговорення та зрозуміли, що пристрої, які полегшують життя можуть докорінно змінити нашу екологію.

25
листопада
Інше цікаве кіно, або Як в університеті вчили неігрові фільми про права людини дивитись

25 листопада 2019 року в рамках діяльності ГС «Харківський університетський консорціум» , як регіонального партнера XVI Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця став майданчиком для проведення показів Фестивалю.

Викладачі кафедри управління соціальними комунікаціями зробили невеликий вступ до одного з показів.

«Не Marvel, не DC, інше цікаве кіно» — так назвала свій 25-хвилинний лікнеп доцентка кафедри Ганна Старкова.

«Важко було підібрати фільми серед десятків запропонованих. Втім у мене була мета — довести студентам, що неігрове кіно може бути цікавим. Тому, якнайперше, довелося обирати короткий метр, бо найпростіше це зробити через порівняння та апелювання до особистого досвіду. Тож, я обрала дві історії героїв, що відрізнялися за віком (літній чоловік і юнка) і заняттями (митець і спортсменка). Один намагався захистити те прекрасне, що зробив колись, а інша — додала перешкоди до перемоги. Це не сумні історії. Про сумне можна говорити з більш підготованою аудиторією. Ще один фільм мав кілька героїв, яких глядачеві не показували взагалі, але дуже незвично розповідалися їх історії. Щоправда, я ще трошки хитрощів застосувала, одразу попросивши аудиторію звернути увагу на певні моменти, надавши мотивацію принаймні ці аспекти відшукувати у пропонованому контенті», — розповіла лекторка.

Перед показом більшість присутніх погодилася, що любить фильми, а також — що не дуже добре знає кіно, а тим паче — неігрове та про права людини. Спікерка торкнулася історії «рухомих картинок» та деяких аспектів розвитку мистецтва, розповіла про героїв запропонованих фільмів і їх стосунок до прав людини. Після показу був час на обговорення.

«Програма фестивалю DocuDays UA присвячена актуальним питанням прав людини, про які автори говорять через мистецтво неігрового кіно. Використання візуальних образів, музики дозволяють розкривати складні теми, зацікавити глядача, який співпереживає з героями фільмів. Особливо важливо це для підготовки студентів спеціальності “Журналістика”, які мають навчитися створювати сюжети та використовувати їх для розкриття нагальних проблем», — зауважила завідувачка кафедри управління соціальними комунікаціями Катерина Яресько.

Довідка. Єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA щороку проходить навесні. Хіти неігрового кіно з усіх куточків планети протягом тижня демонструють у київських кінотеатрах. Після завершення основного фестивалю у Києві Docudays UA подорожує країною. XVI Мандрівний Docudays UA розпочався з 22 листопада 2019 року. Він триватиме до середини грудня. «Найцікавіші документальні стрічки про права людини» побачать у 220 містах і містечках України.

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 

15
листопада
IV Мистецький фестиваль «Гаудеамус Opera»

15 листопада 2019 року за ініціативи Харківського університетського консорціуму та Ради ректорів, під патронатом Голови Харківської обласної державної адміністрації у Харківському Національному академічному театрі опери та балету імені М. Лисенка відбувся традиційний щорічний Четвертий Мистецький фестиваль «Гаудеамус Opera» присвячений міжнародному Дню студента за участю молодих артистів та творчих колективів ХНАТОБу. Тема цьогорічного фестивалю «Попурі з відомих світових мюзіклів».

У заході взяли участь керівники, викладачі, студенти та курсанти закладів вищої освіти Харківщини.

Студентів та курсантів особисто привітав Голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер

«Хочу зазначити, що Харківська обласна державна адміністрація для студентів може бути та буде, якщо ви цього бажаєте, платформою для взаємодії. Прошу вас: приєднуйтесь, будь ласка, до нашої команди. Ми створимо для вас усі умови. Хочу, щоб ви вже зараз визначалися, яким шляхом іти. Це дуже важливо. Ставте мету та досягайте її. Саме на вас ми покладаємо наші надії», – наголосив Олексій Кучер.

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 

11
жовтня
У Харкові відбудеться 3-й турнір з фінансової грамотності

Харківська обласна державна адміністрація, Харківський банківський Союз, громадська організація «Харківський університетський консорціум», Харківський навчально-науковий інститут ДВНЗ «Університет банківської справи» та Громадська організація «ДК «Партнер» запрошують студентів Університетів, Коледжів та Технікумів, старшокласників Шкіл і Ліцеїв до участі у ІІІ Відкритому регіональному турнірі з фінансової грамотності (KharkivFinCup-2019) на Кубок голови Харківської обласної державної адміністрації.

Турнір пройде в Харківській області втретє. Його мета – створення основ для підвищення фінансової грамотності учнів та студентської молоді як необхідної умови підвищення рівня і якості життя.

У Турнірі може взяти участь тільки одна команда від навчального закладу, в кожній команді повинно бути 6 учасників. Команду очолює капітан. Офіційними представниками команди є капітан і тренер-викладач навчального закладу.

Команди повинні вчасно оформити заявки на участь в турнірі. Реєстрація команди проводиться капітаном шляхом заповнення електронної форми заявки. На наступний день після подачі заявки адміністрація сайту «E-learning для банкірів» висилає капітану логіни і паролі членів команди, необхідні для участі в тестуванні та повноцінного доступу до ресурсів сайту.

Реєстрація команд триває з 14 жовтня і закінчується 1 листопада в 15.00.

Захід проводиться в три етапи:

тестування;
гра «Життєвий капітал»;
індивідуальні завдання командам-фіналістам.

Перший етап відбудеться 5 листопада 2019 року.

Для команд, які його пройдуть, другий етап відбудеться:

9 листопада – для команд школярів;
10 листопада – для команд університетів і інститутів;
16 листопада – для команд коледжів та технікумів.

Переможці третього етапу, який відбудеться 3 грудня 2019 року отримують сертифікати участі, грошову винагороду та Кубок переможця.

Команди, які посіли друге і третє місця, отримають сертифікати та пам’ятні призи від організаторів.

Учасники команд, які не вийшли у другий і третій етапи турніру, отримають сертифікати.

Більш детально з положенням про турнір і особливістю його етапів можна ознайомитися, зайшовши в розділ «Фінансова грамотність» сайту «E-learning для банкірів».

 

24
вересня
V традиційна щорічна акція «Мистецтво об’єднує молодь»

У Харкові за ініціативи Харківського університетського консорціуму та Ради ректорів закладів вищої освіти Харківської області, за підтримки Харківської обласної державної адміністрації відбулася V щорічна мистецька акція «Мистецтво об’єднує молодь».

Ця культурна подія зібрала не тільки ректорів, представників адміністрації, студентів і викладачів закладів вищої освіти Харкова, але й харків’ян та гостей міста, які вкотре мали змогу долучитися до прекрасного й засвідчити, що Харківська область є одним із провідних культурних центрів Європи.

Відкрив захід виступ студентського академічного хору Каразінського університету “Ad libitum”, який виконав гімн студентів “Gaudeamus”.

привітав поціновувачів мистецтва заступник голови       Харківської обласної державної адміністрації Анатолій Бабічев : «Мені дуже приємно брати участь у цій акції. Мистецтво й культура завжди об’єднували суспільство, громаду. Впевнений, що без мистецтва в України немає майбутнього. Ми справді сьогодні приділяємо значну увагу розвитку культури».

Присутні насолодилися неперевершеними творами світової класичної музики у виконанні єдиного в Україні молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський» та солістів Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка «СХІД OPERA». Зокрема лунали увертюра до опери «Вільгельм Телль» Джоаккіно Россіні, хабанера з опери «Кармен» Жоржа Бізе у виконанні Наталі Матвєєвої, арія Джудітти з оперети «Джудітта» Франца Легара у виконанні Юлії Піскун, композиція “Back in time” Пата Метені, пісня «Варто чи ні» Олександра Пономарьова у виконанні Максима Ворочека та інші.

Акція відбулась за підтримки Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського, Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Харківського національного університету внутрішніх справ та Харківського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України.

 

 

23
вересня
Форум об’єднаних громад Харківщини «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність»

22 вересня 2019 року на території Мереф’янської МОТГ пройшов Форум об’єднаних громад Харківщини, який об’єднав ОТГ-партнерів програми USAID DOBRE, з метою представлення кращих практик залучення громадян до прийняття рішень, активізації молоді, спільних ініціатив влади і громадськості на користь громади, а також надати новий імпульс активностям громадян для посилення доброчесності та прозорості урядування.

У роботі Форуму взяли участь директор програми USAID DOBRE Беррі Рід, Президент «Харківського університетського консорціуму» Людмила Бєлова, директор Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації Надія Кривицька; начальник управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату Харківської обласної ради Олена Кулик, голови ОТГ та представники об’єднаних територіальних громад Харківщини, а саме громади-партнери програми DOBRE (Мереф’янська Сатросалтівська, Малинівська та Золочівська ОТГ), представники Олексіївської та Коломацької ОТГ, провідні експерти у сфері місцевого самоврядування, представники громадських організацій, фондів та донорських організацій Харківщини.

Під час Форуму, для громад-партнерів програми DOBRE, пройшла церемонія нагородження переможців конкурсу щодо впровадження інструментів демократії «Громада участі» за наступними напрямками – «бюджет участі», «молодіжна політика», «публічний звіт голови», «звернення громадян» та «залучення мешканців до бюджетного процесу». Переможцями конкурсу стали працівники виконкомів, які щодня працюють зі зверненнями громадян, бюджетом участі, електронними петиціями, громадськими слуханнями та молоддю в громаді, за що жителі громад їм безмежно вдячні. Церемонію нагородження провели – директор програми USAID DOBRE Беррі Рід та президент ГС «Харківський університетський консорціум» Людмила Бєлова та Сергій Омелічкін, експерт програми DOBRE у напрямку «Бюджет участі».

Вагомий акцент на Форумі було відведено ролі діяльності громадських організацій та ініціативних груп, які реалізуються в межах програми #DOBRE, та представлено найкращі практики місцевих ініціатив: «Чисто Салтів» (ГО «Добрі дії», Мандач К., Старосалтівська ОТГ); DOBRE-BUS (Рябуха Н., Мереф’янська ОТГ), «Zolochiv movie outdoor cinema» (ГО «Золочівщина – територія розвитку» Забейворота Т., Золочівська ОТГ) та проект «Майстер-класи з піщаної анімації «Art animation» (Почерніна Н., Золочівська ОТГ).

В рамках Форуму було створена унікальна платформа для консультацій, діалогу та обміну досвідом в рамках чотирьох локацій: молодіжна політика ОТГ, інтеграційні заходи та інструменти залучення громади до місцевого самоврядування; бюджет участі; спільні дії над вирішенням проблемних питань ОТГ. Спікерами цих локацій виступи експерти програми #DOBRE – Блінова В., Омелічкін С., Філенко В. та Сітов В., голова Мереф’янської ОТГ.

ГС «Харківський університетський консорціум» висловлює подяку за неймовірну й напружену підготовку до Форуму Сатросалтівській, Малинівській, Золочівській ОТГ та, звичайно ж команді приймаючою Мереф’янської МОТГ, в особі Руслана Дейнека та Татьяна Дядченко.

Форум об’єднаних громад Харківщини організовула ГС «Харківський університетський консорціум», яка є регіональним партнером Проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) у Харківській області, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

***

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.