Події

17
грудня
Національний марафон «Роль громадян у політичних реформах»

За ініціативи та підтримки Бєлової Л. О., президента ГС «Харківський університетський консорціум», Покотило Т. В., доцент кафедри управління персоналом та економіки праці ХарРІ НАДУ при Президентові України, взяла участь у Національному марафоні «Роль громадян у політичних реформах: VOX CIVIUM 2.0», який відбувся 13-14 грудня 2018 року у м. Київ.
Основна ідея Національного Марафону – це презентація результатів щодо обізнаності громадян України про свою роль у просуванні національних реформ, зокрема, виборчої, антикорупційної та політичних фінансів.
Захід проводився в межах проекту «Активна Громада: право вибору» від Інституту «Республіка» за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) та фінансової допомоги американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Даний проект реалізується з 2017 року з метою підвищити політичну просвіту та залучити громадян до участі у виборчій реформі.
До національного марафону «Роль громадян у політичних реформах: VOX CIVIUM 2.0» долучилися міжнародні експерти, представники парламентських фракцій та близько 100 представників різних громадських об’єднань.
Захід розпочався з вітальних слів та виступів С’юзан Фріц, директорки Регіональної місії USAID в Україні та Білорусі, Ганни Гопко, голови Комітету у закордонних справах Верховної Ради України; Мері О’Хейґен, старшої директорки Національного Демократичного Інституту, головної радниці; Пітера Ербена, старшого директора Міжнародної Фундації Виборчих Систем, старшого радника з виборчих питань; Лоренса Хелда, керівника проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!» та Роланда Ковача, директора Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»
Марафон відбувся у форматі панельних дискусій за участі експертів, які відповідають за реалізацію та проведення політичних реформ в Україні
Під час виступів експертів панельної дискусії «Пріоритети виборчої реформи» основна увага акцентувалася на недоліках виборчого законодавства в Україні. Водночас, Голова підкомітету з питань виборів і референдумів Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Олександр Черненко запевнив учасників марафону, що робоча група з опрацювання поправок до Виборчого кодексу практично завершила свою роботу, документ готовий до розгляду профільним комітетом та у сесійній залі. Тому, маємо надію на ухвалення проекту Виборчого кодексу навесні 2019 року.
Спікерами панельної дискусії: Світлана Войцеховська, Альона Шкрум, Олександр Черненко, Валерій Писаренко – народні депутати; Денис Ковриженко, Міжнародна Фундація Виборчих Систем; Тетяна Дурнєва, Група Впливу; Віталій Гліжинський, Інститут «Республіка»; Андрій Андрушків, Центр UA.
На панельній дискусії «Фінансування політики напередодні виборів: напрями змін» Антон Кривко, представник Центр UA/ Рух «Чесно», презентував дослідження про кількісних та якісний склад донорів політичних партій напередодні виборів. Особлива увага, під час інтерактивної дискусії зі спікерами панелі та учасниками марафону, була зосереджена на питанні державного фінансування політичних партій.
Експертами панельної дискусії виступили: Ганна Гопко, Руслан Сидорович – народні депутати; Юлія Кириченко, Центр політико-правових реформ; Віктор Таран, «Ейдос»; Наталія Малиновська, Інститут «Республіка»; Антон Кривко, Центр UA/ Рух «Чесно».
Під час панельної дискусії «Антикорупційна реформа: від кого залежить її успіх?» обговорювалися питання: антикорупційного законодавства України, етичні цінності та конфлікти інтересів в межах політичних партій, про нову роль місцевих громадських активістів у боротьбі з корупцією та роль українських медіа у поширенні антикорупційних освітніх програм та кампаній.
Модератором панельної дискусії виступив – Сергій Рахманін, журналіст. Спікерами панелі – Вікторія Сюмар, Єгор Соболєв, Мустафа Найєм – народні депутати; Дмитро Булах, Харківський Антикорупційний Центр; Ярослав Юрчишин, Transparency International; Микола Яцков, Інститут «Республіка.
Сподіваємося, що після проведення національного марафону «Роль громадян у політичних реформах» робота щодо пошуку консенсусу в питаннях, пов’язаних із політикою та виборами, шляхом посилення впливу громадянського суспільства та ЗМІ у відкритості та підзвітності влади на державному та місцевому рівнях триватиме й надалі.
Під час проведення панельних дискусій було забезпечено стрім (онлайн трансляцію) з можливістю інтерактивної участі (https://www.youtube.com/watch?v=dIIWZuE4EyM).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ МАРАФОН

«РОЛЬ ГРОМАДЯН У ПОЛІТИЧНИХ РЕФОРМАХ: VOX CIVIUM 2.0»

 13-14 грудня 2018 року м.Київ, Президент готель вул.Госпітальна 12

ПРОГРАМА

13 грудня 2018 року Зал Європейський

9:00 – 10:00
Реєстрація учасників. Вітальна кава.

10:00 – 10:30
Вітальне слово та виступи Модераторка: Інна Борзило, ЦентрUA

 

С’юзан Фріц, директорка Регіональної місії USAID в Україні та Білорусі

Ганна Гопко, голова Комітету у закордонних справах Верховної Ради України

Мері О’Хейґен, старша директорка Національного Демократичного Інституту, головна радниця

Пітер Ербен, старший директор Міжнародної Фундації Виборчих Систем, старший радник з виборчих питань

Лоренс Хелд, керівник проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!»

Роланд Ковач, директор Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»

10:30- 10:45
Презентація результатів всеукраїнського марафону “Роль громадян у політичних реформах”

 

Олександра Скиба, заступниця голови ВГО Інститут «Республіка»

 

14
грудня
Перший «Форум лідерів змін Харківської області»

14 грудня 2018 року у Харкові відбувся Перший «ФОРУМ ЛІДЕРІВ ЗМІН ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ «СОЛІДАРНІСТЬ ТА ВЗАЄМОДІЯ НДО, ВЛАДИ ТА БІЗНЕСУ — ЗАПОРУКА СТАЛОГО РОЗВИТКУ (на прикладах регіональних історій успіху)». Захід було організовано Благодійним фондом «Харків з Тобою», за підтримки Харківської обласної державної адміністрації та Фонду Конрада Аденауера в Україні, форум відбувся у конференц-залі Обласного спортивного комплексу «Металіст».
Президент Харківського університетського консорціуму д.соц.н., проф. Людмила Бєлова виступила з основною доповіддю на тему «Харківський університетський консорціум – нова інтелектуальна традиція» під час роботи першої панельної дискусії, яка була присвячена «каталізаторам» змін в соціальному секторі (наука, культура, медицина, освіта).
Під час заключної панельної дискусії одноголосно було визначено, що перш ніж «летіти підкорювати світ, ми повинні зробити себе ефективними». Тому наскрізною темою Форуму було обрано слово – «Результат». Була розроблена дорожня карта спільної дії в регіоні, а також пропозиції до Агенції регіонального розвитку.

 

 

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

13
грудня
«Вища школа Харківщини – кращі імена»

12 грудня 2018 року під патронатом Харківської обласної державної адміністрації, при підтримці Харківського університетського консорціуму та Ради ректорів відбулося нагородження переможців 20-го ювілейного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена». Під час урочистої церемонії в у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна відзначили 41 кращого працівника закладів вищої освіти області. Переможців конкурсу визначали в 9 номінаціях. Спеціальну нагороду «За мудрість і відданість освіті» отримала президент Харківського університетського консорціуму проф., д.с.н. Людмила Олександрівна Бєлова.
Вітаючи переможців, голова ХОДА Ю. О. Світлична відзначила багату історію, традиції, які має вища школа Харківщини, і наголосила на важливості продовження традицій та подальшого розвитку закладів вищої освіти.

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

11
грудня
XV Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини DocuDays UA на Харківщині.

З 20 листопада по 10 грудня 2018 року в рамках діяльності Харківського університетського консорціуму в Харківській області пройшов Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини DocuDays UA.
УНІКОН другий рік поспіль є регіональним партнером Фестивалю в Харківській області , в цьому році в рамках Фестивалю було проведено 36 показів з обговореннями, круглі столи, форуми та дискусії в закладах вищої освіти Харківщини
Найбільше глядачів вразили фільми «Віддалений гавкіт собак» (призер XV Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA – отримала головну нагороду студентського журі) фільм, який зняв режисер із Данії Сімон Леренґ Вільмонт, спостерігає за життям 10-річного Олега, чиє життя перевернулося догори ногами через війну на сході України. Олег живе зі своєю улюбленою бабусею Олександрою у невеликому будинку в селі на лінії фронту. Більшість людей уже покинули їхнє село, але Олегові та Олександрі подобається жити там разом, тому вони хочуть залишитися і далі дбати одне про одного. Але життя стає дедалі складнішим, і війна все ніяк не закінчується) та «Жінка в полоні» – це фільм про Маріш, 52-річну угорку, яка служить одній родині вже десятиліття, працюючи по 20 годин на день без оплати. Її гнобителі відібрали в неї документи, і їй не можна виходити з дому без дозволу. З нею поводяться як з твариною: годують недоїдками і не надають ліжка для сну. Маріш проводить дні зі страхом у серці, але мріє про те, щоб повернути собі своє життя. Присутність камери допомагає їй усвідомити, що вона – не одна. Вона починає проявляти довіру. Після двох років зйомок вона збирається з духом і розказує про свій план: «Я втечу». У фільмі простежений героїчний шлях Маріш назад до свободи.
Окрему вдячність за допомогу в проведенні цьогорічного Фестивалю Консорціум висловлює керівництву, працівникам та співробітникам Харківського національного університету внутрішніх справ, Національній академії національної гвардії України, Харківському регіональному інституту національної академії державного управління при Президентові України та Харківській гуманітарно-педагогічній академії.

 
 

 
 

10
грудня
ІІ Регіональний Турнір з фінансової грамотності на кубок голови Харківської обласної державної адміністрації 2018 року

У 2018 році вдруге було проведено Регіональний турнір з фінансової грамотності на Кубок голови Харківської обласної державної адміністрації, що підтверджує важливість та актуальність питання розвитку та навчання молоді Харківщини в напрямку підвищення рівня фінансової грамотності.
Урочисте нагородження переможців та учасників Турніру за участю Адміністрації Харківської області, банків Харківського банківського Союзу, Харківського університетського консорціуму та банків Харківщини відбулося 08.12.2018 року в приміщенні Харківського інституту ДВНЗ «Університет банківської справи».
Усі переможці були нагороджені почесними призами від представників МегаБанк, ПриватБанк, Банк Грант, Укргазбанк, Альфа-Банк, Банк “Восток”, Ощадбанк, Credit Agricole та інших.
Почесним гостями цього заходу стали заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Бабічев Анатолій Валерійович, директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Карпова Лариса Георгіївна, заступник директора Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації – начальник управління міжнародних відносин та розвитку підприємництва Колмик Олена Вікторівна, президент університетського консорціуму Бєлова Людмила Олександрівна, президент Харківського банківського союзу Жукова Олена Михайлівна, президент громадської організації Діловий клуб «Партнер» Івагло Сергій Володимирович.
Організаторами Турніру виступають Харківський банківський союз, Харківський університетський консорціум; Харківський інститут ДВНЗ «Університет банківської справи» (ХННІ УБС) під патронатом Харківської обласної державної адміністрації.
Турнір проводився з метою створення основ для підвищення фінансової грамотності учнівської молоді та студентства, як необхідної умови підвищення рівня і якості життя, а також налагодження освітнього, наукового, організаційно-методичного співробітництва, спрямованого на розвиток фінансової грамотності громадян України.
З 5 листопада по 1 грудня 2018 року команди загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області та м. Харкова, закладів вищої освіти з підготовки молодших спеціалістів та закладів вищої освіти приймали участь у трьох етапах Турніру.

Перший етап проводився 05 листопада 2018 року в режимі online шляхом комп’ютерного тестування на сайті дистанційного навчання студентів ХННІ УБС «E-learning для банкірів».

 

 
 

 
 

 

4
грудня
ФІНАЛ ІІ Регіонального турніру з фінансової грамотності на Кубок Голови Харківської обласної державної адміністрації

В Харківській області при підтримці Харківського університетського консорціуму відбувся другий Регіональний турнір з фінансової грамотності на Кубок Голови Харківської обласної державної адміністрації, що підтверджує важливість та актуальність питання розвитку та навчання молоді Харківщини в напрямку підвищення рівня фінансової грамотності.
Цього року участь в Турнірі прийняли 288 осіб: 16 команд з закладів вищої освіти Харкова, 9 команд коледжів та технікумів, а також 23 команди з загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів Харкова та області.
1 грудня 2018 року було успішно проведено фінал ІІ Регіонального турніру з фінансової грамотності, та визначені переможці.
За результатами фінального змагання Журі Турніру визначило переможців:
1) Серед учнів загальноосвітніх закладів:
1 місце – «Бізнес-сила» (Харківська гімназія №43 Харківської міської ради Харківської області);
2 місце – «Золотий запас» (Харківська гімназія №46
ім. М.В. Ломоносова);
3 місце – «П’ятий мегаполіс» (Харківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №5 Харківської міської ради Харківської області).
2) Серед закладів вищої освіти з підготовки молодших спеціалістів:
1 місце – «Магнати» (Харківський кооперативний торгово-економічний коледж (ХКТЕК));
2 місце – «ХТЕК КНТЕУ» (Харківський торговельно-економічний коледж Київського національного торгово-економічного університету);
3 місце – «Фінансисти» (Житлово-комунальний коледж ХНУМГ
ім. О. М. Бекетова).
3) Серед закладів вищої освіти:
1місце – «Фінансово грамотні» (Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця);
2 місце – «Акули бізнесу» (Харківський навчально-науковий інститут ДВНЗ «Університет банківської справи»);
3 місце – «Financial Brain» (Харківський національний університет
ім. В. Н. Каразіна).

Урочисте нагородження переможців та учасників Турніру за участю Керівництва Харківської області, Харківського банківського Союзу, Харківського університетського консорціуму та банків Харківщини відбудеться 08.12.2018 року об 11.00 в приміщенні Харківського інституту ДВНЗ «Університет банківської справи» за адресою пр. Перемоги, 55 (актова зала).

 
 

 
 

30
листопада
П’ята науково-освітня виставка «Публічне управління XXI», присвячена 100-річчю державної служби та Дню місцевого самоврядування в Україні.

29 листопада 2018 р. у Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України вікрилася П’ята науково-освітня виставка «Публічне управління XXI», присвячена 100-річчю державної служби та Дню місцевого самоврядування в Україні.
Виставка організована під патронатом Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради при підтримці Харківського університетського консорціума Харківським регіональним інститутом державного управління НАДУ при Президентові України, Національним агентством України з питань державної служби, , Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області.
Метою Виставки є сприяння утвердженню ролі місцевого самоврядування як основи для розвитку народовладдя, демократизації суспільних відносин та зміцнення української державності; презентація досягнень, сучасних розробок та можливостей галузі знань «Публічне управління та адміністрування»; налагодження конструктивної взаємодії з надавачами суспільних послуг та бізнес-середовищем; сприяння формуванню й реалізації інноваційних освітніх проектів та програм; поглиблення міжнародної інтеграції та співробітництва у сфері публічного управління, а також презентація здобутків органів публічної влади Харківської області.

 
 

 
 

22
листопада
У день гідності та свободи на Харківщині відкрився ХV Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

20 листопада 2018 відбулася прес-конференція, з нагоди відкриття Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, регіональним партнером якого другий рік поспіль є  Харківський університетський консорціум.

Про заходи Фестивалю розповіли в прес-центрі «KHARKIV Today» регіональні координатори Мандрівного фестивалю: Ольга Алфьорова – помічник президента Харківського університетського консорціуму «УНІКОН», Володимир Каплун – представник «Харківської правозахисної групи» та Юрій Чумак – голова «Центру правових та політичних досліджень «ДУМА». Наскрізна тема цьогорічного Фестивалю – «Рівні рівності»: людська гідність, свобода, справедливість та рівність – є цінностями, на яких тримається концепція прав людини.

Фестиваль пропонує відвідувачам подивитись на питання нерівності з різних позицій – і не лише через кіно (увазі глядачів пропонується 22 фільми вітчизняних та зарубіжних режисерів\режисерок), а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії, яких організатори підготували чимало. ХV Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA на Харківщині триватиме з 20 листопада до 10 грудня 2018 року.

Перший показ фестивалю відбувся в кінотеатрі «8 1/2»  21 листопада 2018 р. Фільм-відкриття – «Віддалений гавкіт собак»(режисер Сімон Леренґ Вільмонт, Данія, Фінляндія, Швеція). Стрічка транслюватиметься з тифлоперекладом.

Фільмом-відкриттям стала стрічка «Віддалений гавкіт собак» (режисер Сімон Леренґ Вільмонт, Данія, Фінляндія, Швеція, 2017 86’).

На XV Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, що проходив у Києві в березні поточного року, стрічка «Віддалений гавкіт собак» здобула головний приз студентського журі – «за чисті очі дитини, що радіють простим речам усупереч меланхолії у тіні війни».

Вперше на Харківщині документальне кіно демонструвалося з тифлокоментарем!

28 листопада о 15:00 в рамках Мандрівного фестивалю у ХарРІ НАДУ при Президентові України відбудеться показ фільму «Жінка у полоні» і обговорення.

 

 
 

 

 

19
листопада
Другий етап Другого регіонального турніру з фінансової грамотності у вигляді фінансово-освітньої гри «Життєвий капітал» для команд загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

17 листопада 2018 року при підтримці Харківського університетського консорціуму на базі Харківського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи» відбувся другий етап Другого регіонального турніру з фінансової грамотності на Кубок Голови Харківської обласної державної адміністрації у вигляді фінансово-освітньої гри «Життєвий капітал» для команд загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

 

До третього етапу вийшли 3 команди: Бізнес-сила (Харківська гімназія №43 Харківської міської ради Харківської області), Золотий запас (Харківська гімназія №46 ім. М.В. Ломоносова) та П’ятий мегаполіс (Харківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №5 Харківської міської ради Харківської області).

 

Для участі у третьому етапі команди загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів готують презентації на тему з навчальної програми з фінансової грамотності для школярів молодших і старших класів. Тема була обрана шляхом жеребкування під час підведення підсумків другого етапу:

– Бізнес-сила – “Юридична складова запозичень”;

– Золотий запас – “Інфляція: сутність, форми і причини”;

– П’ятий мегаполіс – “Власна фінансова безпека як складова економічної безпеки України”.

Презентація повинна враховувати рік школярів, мати навчальну мету та засоби її досягнення, авторські малюнки, фото та відео. Тривалість презентації до 10 хв. По закінченню презентації команда відповідає на запитання членів журі, оцінює можливість використання презентації на уроках з фінансової грамотності.

Члени журі турніру оцінюють презентації та театралізовані виступи (або відео) команд, підсумовують бали команд за три етапи і визначають 1-е, 2-е та 3-е місця. Тож бажаємо успіху у підготовці та з нетерпінням чекаємо на Ваші виступи!

19
листопада
Традиційний щорічний Третій Мистецький фестиваль «Гаудеамус Opera» присвячений міжнародному Дню студента

16 листопада 2018 року в Харківському Національному академічному театрі опери та балету ім. М. Лисенка під патронатом Голови Харківської обласної державної адміністрації, за ініціативи Харківського університетського консорціуму та Ради ректорів відбувся традиційний щорічний Третій Мистецький фестиваль «Гаудеамус Opera» присвячений міжнародному Дню студента  за участю молодих артистів та творчих колективів ХНАТОБу. Тема цьогорічного фестивалю «Від опери до симфоджазу».

Перед будівлею театру гостей свята зустрічав духовий оркестр Харківського національного університету внутрішніх справ, в фойє перед початком урочистостей незабутню святкову атмосферу створював своєю грою на роялі  всесвітньо відомий джазмен Сергій Давидов, а також студенти театрального факультету Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського, які відтворили справжнє театральне дійство для студентства Харківщини.

Від імені голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної Анатолій Бабічев привітав студентство Харківської області зі святом.

«Студентство для Харківщини, як і вища школа, є брендом. Ми пишаємося вишами, які працюють у нашому регіоні, ми пишаємося нашими студентами, випускниками, які змінили не лише Харківську область, Україну, а і весь світ. Ми добре пам’ятаємо наших видатних вчених, музикантів, лікарів, видатних особистостей в інших напрямках і інших галузях. Я впевнений, що за нашими студентами майбутнє, – звернувся до харківських студентів Анатолій Бабічев. – Команда керівника області Юлії Світличної – наймолодша і найкраща команда в Україні. Нам потрібні ідеї, інновації, нові підходи. Ми чекаємо на вас, шановні студенти, приєднуйтесь до нашої команди».