Події

27 червня

Тижневий звіт 20-26 червня

Школа зі створення молодіжних рад в Харківській області: про найцікавіші моменти з суботнього тренінгу Як організувати роботу з молоддю в об’єднаній територіальній громаді? Що таке Молодіжна Рада і для чого вона потрібна? Сонячної суботи 22 червня Малинівська та Золочівська ОТГ дісталися відповідей на ці питання в межах першої «Школи зі створення Молодіжних Рад»! Протягом декількох годин поспіль тренери команди #DOBRE ділилися із учасниками унікальними теоретичними та прикладними знаннями в сфері створення та організації подальшої діяльності Молодіжної Ради. Завдяки тренінгу молодь Золочівщини та Малинівки тепер знає:
  • Які можливості для них відкриває Молодіжна Рада
  • Як ефективно взаємодіяти із місцевим самоврядуванням
  • Як брати активну участь у житті ОТГ та яку користь від цього можна отримати
«Молодіжна Рада – це унікальний шанс зробити свою громаду дружньою до молоді», – розповіла аудиторії тренер Марина Самойлова. На тренінгу молоді люди завдяки помочі експертів самостійно визначили проблеми, на вирішення яких буде спрямована діяльність Молодіжної Ради, а також сформулювали її мету, візію та стратегію діяльності. Так, активісти Малинівскої громади мріють про те, щоб через 10 років їх Молодіжна Рада стала інноваційною, дієвою платформою для консолідації зусиль молодих людей в громаді з метою досягнення змін на краще. В свою чергу, молодь Золочівщини мріє про те, щоб Молодіжна Рада стала реальним механізмом впливу на реалізацію молодіжної політики та драйвером залучення інвестицій в молодіжну інфраструктуру громади. Родзинкою заходу стала навчальна гра «Ярмарок компетенцій». Вона допомогла виявити в учасників схильності до того чи іншого роду занять і врахувати їх в процесі формування структури  Молодіжної Ради, чим молодь і займалася наприкінці тренінгу! Отже, до моменту, коли прийшов час розходитися по домівках, учасники тренінгу мали не лише нові корисні знання, а й чіткий розподіл функцій та обов’язків для подальшої спільної роботи! Захід організовано ГС «УНІКОН» в рамках проекту “Голос громади у місцевому самоврядуванні” програми “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) в Харківській області, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).  

Школа1

Школа2

Школа3

Школа4

  Старосалтівська громада продовжує ділити частину бюджету із використання одного із най недооціненого громадянським суспільством механізму демократії. 25 червня у Старосалтівській громаді відбувся тренінг «Оформлення та реєстрація проектної заявки бюджету участі», який активував мешканців –генераторів ідей та майбутніх учасників конкурсу проектів громадського бюджету. Частина учасників вже мають досвід написання проектів, процесу агітації за них та перемоги в конкурсі, інші присутні цього року вперше подаватимуть свої проекти та збиратимуть голоси своїх земляків. Але всі вони були одностайними щодо розуміння важливості громадського бюджету, потенційної користі від нього для громади, та зацікавлені в подальшому розвитку і вдосконаленню даного механізму. Побудова  комунікаційної взаємодії між громадськістю та селищною радою при подачі та обробці заявок громадського бюджету була досить емоційною. Майже кожна ідея викликала палкі дискусії між авторами проектів та представниками виконавчого комітету, активістами громадських організацій та посадовцями комунальних закладів, тощо. Ці дискусії, не зважаючи на високий градус емоційності, втім, завжди були конструктивними, їх учасники демонстрували й свою небайдужість та бажання відстоювати власну позицію, і в той же час прагнення до знаходження таких рішень, які б не тільки влаштовували обидві сторони, але й були максимально корисними для громади. Великий життєвий, професійний та громадський досвід учасників, добре знання своєї місцевості, проблем та прагнень мешканців ОТГ, дали змогу під час тренінгу працювати з реальними та актуальними для Старосалтівської громади кейсам. Зі впевненістю можна сказати, що значна кількість прикладів, які розглядалися, невдовзі стануть проектами і деякі з них будуть реалізовані вже 2020-го року. Нагадуємо, що в Старосалтівській громаді вже почався етап подання проектів. Ми впевнені, що цього року їх буде не менше і вони будуть креативними, і громада підтвердить свій статус одного з лідерів в плані впровадження механізмів бюджету участі! Захід організовано ГС «Харківський університетський консорціум» та Старосалтівською селищною радою в рамках проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) в Харківській області, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Бюджет_участi1

Бюджет_участi2

Бюджет_участi3

 
  Символічне підписання Угод про реалізацію проектів-переможців конкурсу «Місцеві ініціативи для розвитку громад» програми DOBRE в Харківській області 25 червня 2019 року в Золочівській громаді відбулося урочисте підписання президентом ГС «Харківський університетський консорціум» Людмилою Олександрівною Бєловою Угоди про надання гранту на реалізацію проекту «Zolochiv movie outdoor cinema» підготовленого ГО «Золочівщина – територія розвитку» та тристороннього Меморандуму про реалізацію проекту «Майстер-класи з піщаної анімації «Art animation» у супроводі живої музики для дітей шкільного віку Золочівської громади», підготовленого ініціативною групою місцевих мешканців на чолі з Наталією Почерніною. Захід організовано ГС «Харківський університетський консорціум» в рамках проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) в Харківській області, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Меморандум1

Меморандум2

Меморандум4

Меморандум5

  Про результати тренінгу «Як жителі громади можуть долучитися до прийняття рішень» в Золочівській ОТГ В Україні функціонує кілька десятків механізмів громадянської участі, передбачених нормативно-правовими документами різних рівнів, і всі вони дуже сильно відрізняються один від одного. Саме тому звичайні мешканці громади не завжди можуть самостійно впоратися з тим, щоб обрати для себе оптимальні інструменти залучення громадянського суспільства до прийняття стратегічних рішень. 25 червня 2019 року  для активістів Золочівської ОТГ в межах програми #DOBRE було організовано цікавий тренінг «Як жителі громади можуть долучитися до прийняття рішень», завдяки якому місцеве населення тепер знає, що:
  • Відсутність або недосконалість механізмів громадської участі суттєво стримує соціально-економічний розвиток громади;
  • Інструменти демократії можуть відрізняються між собою за способами залучення, обов’язковістю застосування, деталізованістю, ефективністю, тощо;
  • Для розуміння рівня ефективності існуючих методів залучення необхідний регулярний моніторинг та оцінка існуючих практик впровадження й використання цих механізмів.
В межах заходу між активістами Золочівської ОТГ відбулося відкрите обговорення щодо доцільності впровадження тих чи інших механізмів демократії участі, про існування яких вони щойно дізналися від тренерів команди #DOBRE. Найбільшу зацікавленість присутні проявили саме в бік електронних петицій та місцевих ініціатив, адже завдяки їм у місцевих жителів з’являється можливість ініціювати розгляд будь-якої актуальної проблеми представниками влади. Під час обговорення, експерт Віталій Филенко також підкреслив важливий момент: «Перед тим, як створювати якісь нормативно-правові акти чи рекомендації для них, потрібно спочатку «прощупати», відчути, як дійсно реалізується ця ініціатива, і з якими проблемами вона стикається під час збору голосів чи розгляду виконавчим комітетом» Отже, за результатами обговорення учасники вирішили, що для ефективного впровадження механізмів громадянської участі, розробки деталей Положення і процедур щодо їх впровадження, необхідно спочатку запустити так званий пілотний цикл ініціативи, а вже потім аналізувати, які моменти викликають найбільше суперечок і мають бути врегульовані в окремому документі, в такому як Положення про запровадження місцевих ініціатив або електронних петицій. Захід організовано ГС «Харківський університетський консорціум» та Золочівською селищною радою в рамках проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) в Харківській області, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Золочів1

Золочів2

Золочів3