Події

21 червня

Про проведені заходи з 13 по 19 червня в рамках Програми DOBRE

Бюджет участі набирає обертів. Цей інструмент залучення стартував вже у двох громадах-партнерах програми DOBRE в Харківській області. Громадський бюджет – це великі можливості, які кожен свідомий та ідейний громадянин зможе використати задля комфорту та розвитку громади.   Після старту бюджету участі у Старосалтівській громаді, свій бюджет участі запустила Мереф’янська  громада. Вже на початку етапу подачі проектів були розроблені, виготовлені та розповсюджені інформаційні плакати задля популяризації бюджету участі та збільшення кількості поданих проектів від мешканців громади. У період з 18 по 20 червня головний помічник в провадженні бюджету участі, керівник напрямку Сергій Омелічкін приймав участь у координаційній зустрічі “Доброчесні громади 2019” в місті Одеса, що була проведена спільно з  громадським партнерством “За прозорі місцеві бюджети!” задля планування комунікаційної взаємодії співпраці всіх партнерів програми та побудови ефективних інформаційних кампаній щодо залучення мешканців 75 ОТГ до прийняття рішень.

1 (1) 2 (1)

 

Нагадуємо стосовно заходів напрямку «Робота з місцевими ГО»:

25 червня в Золочівській, а 26 червня в Малинівській громадах планується проведення тренінгу «Як жителі громади можуть долучитися до прийняття рішень» для активних мешканців, місцевих громадських організацій та ініціативних груп Золочівської та Малинівської громад відповідно. Під час заходу будуть презентовані існуючі інструменти залучення місцевих жителів до прийняття важливих рішень на території громади, проведено аналіз щодо стану роботи існуючих інструментів участі Золочівської ОТГ, визначено пріоритетні для розвитку громади форми та механізми місцевої демократії, ознайомлено учасників тренінгу з порядком використання та реалізації права на прийняття рішень та участь у місцевому самоврядуванні через місцеві ініціативи, громадські слухання, електронні петиції, громадську раду та громадську експертизу.   Перед початком тренінгу в Золочівській громаді відбудеться урочисте підписання Угоди про надання гранту на реалізацію проекту «Zolochiv movie outdoor cinema» підготовленого ГО «Золочівщина – територія розвитку» та тристороннього Меморандуму про реалізацію проекту  «Майстер-класи з піщаної анімації «Art animation» у супроводі живої музики для дітей шкільного віку Золочівської громади», підготовленого ініціативною групою місцевих мешканців на чолі з Наталією Почерніною.

Захід в Золочівській селищній ОТГ буде проходити за адресою: смт Золочів, вул. Центральна, буд. 13а. Початок о 14.00.  

Контактна особа:

Роман Пальчіков

тел. 0989236415 

Захід в Малинівській селищній ОТГ буде проходити за адресою: смт Малинівка, вул. Соїча, буд. 5а. Початок о 14.00.  

Контактна особа:

Віталій Филенко

тел. 0950084991

 

І невеликий анонс на найближчі заходи напрямку «Бюджет участі»:

  25 червня в Старосалтівській громаді планується проведення навчального тренінгу «Оформлення та реєстрація проектної заявки бюджету участі» для мешканців громади, представників Комісії з питань бюджету участі, авторів минулорічних проектів, органів місцевого самоврядування, ОСББ, громадських організацій та ЗМІ. Захід матиме на меті формування команд авторів проектів від кожного старостинського округу громади задля якісної підготовки проектів та проведення дієвих інформаційних кампаній у своїх населених пунктах. Під час проведення навчального тренінгу представники громади будуть відпрацьовувати навички щодо генерації  ідей та заповнення заявки на участь у конкурсі проектів громадського бюджету, аналізувати типові помилки оформлення ідей, будувати комунікаційну взаємодію між громадськістю та селищною радою при подачі та обробці заявок громадського бюджету, а також багато чого іншого.  

Контактна особа: Омелічкін Сергій

Телефон: +38 050 83 76 941

Час: 25 червня 2019 року, 13:30

Місце проведення: колишнє приміщення Старосалтівської селищної ради

 

Заходи реалізуються в рамках регіонального проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) за співпраці між Харківським університетським консорціумом та міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities).