Події

14 червня

Про проведені заходи з 6 по 12 червня в рамках Програми DOBRE

Життя в громадах стає все більш насиченим та вимогливим. Тому Бюджет участі активно працює в громадах та вдосконалюється задля розвитку громад. В цьому році громади Харківської області отримали більше можливостей для реалізації своїх ідей. Першою «ластівкою» серед громад-партнерів програми DOBRE стала Старосалтівська громада. Вже 10 червня в громаді розпочалася активна інформаційна кампанія, налаштовано електронну систему та призначено відповідальних людей на старостинських округах – все для того, щоб Бюджет участі приніс громаді нові цікаві проекти та забезпечив активність мешканців під час голосування. В цей час, Мереф’янська громада затвердила оновлене Положення про Бюджет участі і слідом за «ластівкою» вже 15 червня починає свій прийом проектів. Зазначимо, що для уникнення потенційних конфліктів інтересів представників органів місцевого самоврядування та членів Комісії, експерти напрямку проводили консультації з Романом Лихачовим – експертом Громадського Партнерства “За прозорі місцеві бюджети” в Харківській області. Представники Золочівської та Малинівської громади теж не відстають від громад І та ІІ когорти. Так, 10 червня партнери ГО “SocialBoost” разом з експертами напрямку “Бюджету участі” провели для них навчання модераторів електронної платформи “Громадський проект”. Чудовою новиною для усіх небайдужих є те, що майже всі цьогорічні положення про бюджет участі серед об’єднаних територіальних громад Харківської області передбачають можливість подачі проектів всіма особами, які досягли 14-річного віку незалежно від місця їх проживання та реєстрації.  Це дає набагато більше можливостей для реалізації ідей громадян, яких спиняли саме питання проживання та реєстрації. Наразі, зараз триває подача проектів у Старосалтівській ОТГ, тому усі охочі, що мають цікаві ідеї, можуть долучатися до змін в громаді. Завдяки керівнику напрямку «Бюджету участі» програми DOBRE Сергію Омелічкіну, представники громад мають досить високий рівень обізнаності в питаннях партисипації та неймовірний потенціал до розвитку.

1 2

  11 червня в Харківському регіональному інституті державного управління, а 13 червня в Харківській гуманітарно-педагогічній академії відбулися презентації Програми стажування молоді в рамках програми #DOBRE, що буде реалізовуватися в Золочівській, Малинівській, Старосалтівській та Мереф’янській громадах. Загальна кількість слухачів склала 40 осіб. Варто зазначити, що заходи відвідали представники виконкомів усіх 4-х громад, які поділилися своїми досягненнями та виявили бажання приймати у себе студентів-потенційних співробітників органів місцевого самоврядування.

5 4 3

 

  I невеликий анонс на найближчі заходи напрямку «Робота з місцевими ГО»:

  25 червня в Золочівській, а 26 червня в Малинівській громадах планується проведення Тренінгу «Інструменти залучення жителів до прийняття рішень» для активних мешканців, місцевих громадських організацій та ініціативних груп Золочівської та Малинівської громад відповідно. Під час заходу будуть презентовані існуючі інструменти залучення місцевих жителів до прийняття важливих рішень на території громади, проведено аналіз щодо стану роботи існуючих інструментів участі Золочівської ОТГ, визначено пріоритетні для розвитку громади форми та механізми місцевої демократії, ознайомлено учасників тренінгу з порядком використання та реалізації права на прийняття рішень та участь у місцевому самоврядуванні через місцеві ініціативи, громадські слухання, електронні петиції, громадську раду та громадську експертизу.

Захід в Золочівській селищній ОТГ буде проходити за адресою: смт Золочів, вул. Центральна, буд. 13а. Початок о 14.00.  

Контактна особа:

Роман Пальчіков

тел. 0989236415 

Захід в Малинівській селищній ОТГ буде проходити за адресою: смт Малинівка, вул. Соїча, буд. 5а. Початок о 14.00.  

Контактна особа:

Віталій Филенко

тел. 0989236415

Заходи реалізуються в рамках регіонального проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) за співпраці між Харківським університетським консорціумом та міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities).