Події

18 листопада

Розвиток професійних компетенцій соціальних фахівців

Харківський університетський консорціум продовжує реалізацію проекту «Ефективне управління конфліктами. Базові навички медіатора» за підтримки Deutsche Gesellschaft fuer Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та сприяння Харківської обласної державної адміністрації.

З 15 листопада по 17 листопада 2017 року пройшов трьохденний тренінг за наступними модульними програмами:

– «Трансформація конфлікту. Підходи до вирішення конфлікту. Теорія медіації»,

– «Базові навички медіатора – ознайомлення, відпрацювання. Практика медіації – «коло порозуміння»,

– «Міжособистісна комунікація в професійному діалозі. Розвиток емпатії та технік ефективного слухання».

Фахівці центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Харківського регіону мали можливість оволодіти професійними та діловими компетенціями щодо засобів впровадження технологій менеджменту конфліктів, медіації в комунікації між ВПО та приймаючими громадами в діяльності державних інституцій.

На тренінгових заняттях познайомилися із принципами та етапами медіації. Детально розглянули етапи медіаційного підходу в складній ситуації (переговорах). Опрацювали кейс «Сусіди» в малих групах, обговорюючи проблему та шляхи її розв’язання. Обговорили відмінності продуктивного і непродуктивного діалогу на прикладі власних кейсів, визначили ресурси спілкування, на прикладах дослідили схему комунікації. Відпрацювали техніки активного слухання, правила і принципи ефективного спілкування, познайомилися із психосоціальним підходом до професійного діалогу та сформували навички постановки питань в професійному діалозі.

Тренінги провели практичні психологи, тренери – Мельман Вікторія Олександрівна, Хасая Світлана Анатоліївна, Муратова Інна Олексіївна, Ланько Володимир Віталійович та Горіна Ганна Вікторівна – президент «Асоціації професійних медіаторів».

IMGP4442 IMGP4444 IMGP4437 IMGP4434 IMGP3870 IMGP3868 IMGP3865 IMGP3864 IMGP3862 IMGP3859 IMGP3856