Події

11 травня

Проект «Фінансова грамотність»

11 травня 2017 року в рамках співпраці Харківського банківського союзу та Харківського університетського консорціуму під патронатом Харківської обласної державної адміністрації, у Харківському навчально-науковому інституті ДВНЗ «Університет банківської справи» відбулася розширена робоча нарада з питань обговорення проекту «Підвищення рівня фінансової грамотності населення України». В нараді прийняли участь 14 вищих навчальних закладів Харкова та 11 банківських установ.

Під час засідання були обговорені актуальні питання підвищення рівня фінансової грамотності й фінансової просвіти населення Харківщини та необхідності посилення спільної роботи вищих навчальних закладів та банківських установ у цьому напрямку.

Під час свого виступу Президент Харківського університетського консорціуму Людмила Бєлова наголосила, що сьогодні фахівці-практики і науковці стверджують, а пересічні громадяни розуміють, що відсутність елементарних знань у сфері управління власними фінансами, невміння вести сімейний бюджет, планувати витрати й уміло розпоряджатися заощадженнями не лише підривають фінансову основу кожного громадянина та кожної сім’ї, а й згубно впливають на економіку країни та її конкурентоспроможність у світовому вимірі. Тож навчальні заклади регіону не повинні залишатися осторонь такої важливої проблеми як поширення фінансової грамотності серед широких верств населення і повинні об’єднати свої зусилля у цьому напрямку.

Як зазначила у своєму виступі президент Харківського банківського союзу Олена Жукова – фінансова освіченість громадян є основою фінансової могутності держави. Криза останніх років загострила надзвичайно важливу проблему сучасності – проблему двосторонньої відповідальності за прийняті фінансові рішення, адже фінансовий колапс, який переживав світ, був спровокований, з одного боку, безвідповідальністю окремих фінансових інституцій, а з другого – відсутністю елементарних фінансових знань населення, а отже, – безвідповідальністю у прийнятті рішень. Виходячи з цього банківські установи готові підтримати ініціативу та взяти активну участь у спільних із ВНЗ міста заходах з підвищення рівня фінансової грамотності населення.

Директор Харківського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи» Борис Самородов поділився досвідом Університету банківської справи щодо проекту «Фінансова грамотність», презентував учасникам наради проект Плану заходів з підвищення рівня фінансової грамотності населення, який планується сумісно реалізовувати в рамках Меморандуму про співпрацю щодо розвитку фінансової грамотності, що планується підписати 19 травня 2017 року в рамках урочистостей з нагоди Дня банківського працівника між Харківською обласною державною адміністрацією, Харківським банківським союзом, Харківським університетським консорціумом та Державним вищим навчальним закладом «Університет банківської справи». Заходи передбачені у документі спрямовані на освітнє, наукове, навчально-наукове, організаційно-методичне та інше співробітництво, спрямоване на розвиток фінансової грамотності широких верств населення Харківщини.

DSC_0100 DSC_0119 DSC_0165 DSC_0184 DSC_0191 DSC_0210